CCA Result for the session 2019-20

CCA Result for the session 2019-20

Medal Counts (All Events)

SL NO EVENT NAME HOUSE GROUP CLASS  POSITION
1 INTER HOUSWE CARD MAKING COMPETITION SONALI KIMARI GREEN   IX A 1ST
    RONIT RAJ RED   XI COM 2ND
    SADEKE FATEMA BLUE   VI B 3RD
             
2 INTER HOUSE HANDWRITTING COMPETITION NITIN SINGHA RED A(V-VII) V 1ST
    AYUSH THAPA GREEN   VI 2ND
    MAHIMA KARMAKAR YELLOW   VII 3RD
             
    SHRUTI KUMARI SHAW RED B(VIII-X) VIII  1ST
    TANISHA BISWAS YELLOW   IX 2ND
    SNIGDHA SHIVANGI BLUE   X 3RD
             
    AMAN SARKAR GREEN C(XI-XII) XII 1ST
    PRERNA NANDI GREEN   XII SCI 2ND 
    GRISHMA JAJOO BLUE   XI HUM 3RD
             
3 INTER HOUSE SPELL BEE COMPETITION SAJEEB SARKAR YELLOW A(V-VII) VII 1ST
    MANAN GOYAL AGARWAL GREEN   V 2ND
             
    DIVESH DIVYAM GREEN B(VIII-X) X 1ST
    SHASWATA ROY BLUE   VIII 2ND
             
    ABHIGYA ASHISH BLUE C(XI-XII) XII HUM 1ST
             
4 INTER HOUSE SIT AND DRAW COMPETITION PRATHAM KESARI YELLOW A(V-VII) VII 1ST
    NISHA THAPA RED   VII 2ND
    ARADHYA DAS BLUE   VII 3RD
             
    GAYATRI SINGHA GREEN B(VIII-X) X 1ST
    VIVEK SHARMA RED   VIII 2ND
    SOURAV ROY GREEN   X 3RD
             
    MAYNA BISWAS GREEN C(XI-XII) XII SCI 1ST
    DIPOPRIYA MISHRA BLUE   XI SCI 2ND
    DEBADITYA BOSE BLUE   XII HUM 3RD
    AMAR SARKAR GREEN   XII HUM 3RD
             
5 INTER HOUSE CREATIVE WRITING COMPETITION REETIMAL CHANU BLUE A(VI-VII) VI 1ST
    MD IRSHAD ALI GREEN   VII 2ND
    PRATHAM KESARI YELLOW   VII 3RD
             
    MIRCH MALINI KUMARI RED B(VIII-X) VIII 1ST
    RIYA JAISWAL BLUE   X 2ND
    SWARNA LODH BLUE   VIII 3RD
             
    AMAR SARKAR GREEN C(XI-XII) XII 1ST
    GAURAV KUMAR RED   XII 2ND
    MADHUSUDHAN ROY BLUE   XI 3RD
             
6 INTER HOUSE SLOGAN WRITING COMPETITION MIRCHMALINI KUMARI RED A(VI-VIII) VIII  1ST
    SRISTY KUMARI BLUE   VI 2ND
    PIYUSHA SHARMA RED   VIII  3RD
             
    SANJANA RAY BLUE B(IX-XII) 1ST
    TANISHKA GHOSH BLUE   IX 2ND
    ARYAN RANJAN RED   XI 3RD
             
7 INTER HOUSE CRAFT MAKING COMPETITION SOUVIK DAS GREEN A(VI-VII) VII 1ST
    SNEHA HOWLADAR YELLOW   VII 2ND
    SADEKE FATEMA BLUE   VI 3RD
             
    ABHIJIT SARKAR YELLOW B(VIII-X) VIII 1ST
    PIYUSHA SHARMA RED   VIII 2ND
    SHREYANSH JAIN GREEN   X 3RD
             
    ANKITA SAHA GREEN C(XI-XII) XI HUM 1ST
    PRAPTI DEB GREEN   XI HUM 2ND